KOMBİ KARTI NEDİR:


Kombilerin çalışma prensiplerini yönlendiren ve sisteme kumanda eden elektronik beyin diye tabir ettiğimiz kartlar ikiye ayrılmaktadır.
Ateşleme Kartı:
Ateşleme kartı üzerinde bulundurduğu trafo vasıtasıyla kombi yanma haznesinde bulunan elektrotlara akım göndererek gazın yanmasını sağlar ve yine aynı kart üzerinde ateşlemeyi hissedip kesen devreler bulunmaktadır.Ateşleme kartı komutunu modülasyon kartından almaktadır

ELEKTRONİK KART:


Elektronik Kart Cihazin beyni konumunda olan elektronik kart gerekli olan enerjinin en uygun, emniyetli ve verimli bir şekilde elde edilmesini temin eder. Elektronik kart cihaz içinde bulunan ölçüm sensörlerinden ve kontrol sistemlerinden aldığı sinyallere göre cihazın çalışmasını yönlendirir.Emniyetli, konforlu ve ekonomik enerji eldesi için gerekli tüm konrolları yaparak cihazın istenen çalışma modunda yüksek verimle ve sessiz çalışmasını sağlar. Sürekli devrede olan elektronik kontrol ve ölçümler sayesinde cihazın ana parçaları yıpranmaya karşı korunur cihazin ve ana parçalarının ömrü maksimize edilir.

MODÜLASYON NEDİR:


  • Brülörün dur-kalk çalışması engellenir.
  • Isıtma konforu arttırılır.
  • Sistem kayıpları minimize edilir.
  • Ateşleme esnasında oluşan zararlı madde emisyonları azaltılır.

Gerçek bir modülasyon ile cihaz sadece bir mevsimde değil, değişik hava koşullarında, geçiş mevsimlerinde, gece ve gündüz peryotlarında her zaman en yüksek verimle çalıştırılabilir. Sisteme kumanda eden bu kartlarda bulunan elektronik devreler zamanla değer kaybeder. Voltaj düşmesi ve ya yükselmesi kart üzerindeki röle,direnç,entegre gibi devreleri etkiler buna bağlı belli başlı arızalar meydana gelir sistem düzenli çalışma sağlayamaz yada hiç çalışmaz. Bu gibi durumlarda servislerimize başvururuz ve servislerimizde yeni kart takılması gerekiyor der. Oysaki bu kartlar yurt dışından gelmektedir ve her biri 400-500 tl değerindedir. Firmamız kombi kart tamiri yapmaktadır ve yapmış olduğu kart tamirlerine 1 yıl GARANTİ verip servisiniz tarafından takılacak olan yeni bir kartın aynı şartlarını sizlere sunmaktadır. Yeni karta ödeyeceğiniz 400 tl yerine arıza durumuna göre değişen fiyatlarda kartlarınızı tamir ettirebilirsiniz üstelik 1 yıl GARANTİ şartlarına da sahip olabilirsiniz. Firmamız her marka kombi kart tamiri yapmaktadır.